Pellet drzewny Kielce – gdzie kupić?

Pellet drzewny Kielce – gdzie kupić?

Pellet z dostawą do domu

Pellet drzewny stanowi atrakcyjne źródło opału, łącząc efektywność, ekologiczność i wygodę użytkowania. Mogą być stosowane w różnych systemach grzewczych, takich jak piece, kotły, kominki czy paleniska. Są dostępne w różnych formach, co sprawia, że są wszechstronnym źródłem ciepła. Jak wiele zalet posiada pellet drzewny? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Co warto wiedzieć przed zakupem pelletu?

Wybierając pellet drzewny, istnieje kilka kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić sobie efektywne i satysfakcjonujące użytkowanie. Warto sprawdzić czy wybrany pellet drzewny spełnia określone normy jakości i posiada certyfikaty. W Europie istnieje norma ENplus, która definiuje parametry jakościowe dla pelletu drzewnego.

Bardzo istotną rzeczą podczas zakupu pelletu jest jego wilgotność. Niska wilgotność pelletów jest kluczowa dla efektywnego spalania. Wilgotność na poziomie 8-10% jest uważana za optymalną. Wilgotność pelletu drzewnego poniżej 10% zapewnia efektywne i czyste spalanie, ograniczając ilość popiołu i zanieczyszczeń.

Chcąc wybrać najlepszy pellet, należy zwrócić szczególną uwagę na jego kaloryczność. Pellety drzewne, które charakteryzują się wysoką wartością opałową są w stanie wytworzyć dużo ciepła z niewielkiej ilości paliwa. To sprawia, że są one wydajnym i ekonomicznym źródłem energii. Wartości dla pelletu drzewnego, które stanowią o jego wysokiej kaloryczności wynoszą zazwyczaj około 16-19 MJ/kg.

Wybierz najlepszy pellet Kielce

Nadal masz wątpliwości jaki pellet będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem? Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w wyborze opału, dlatego chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wspólnie wybierzemy najwyższej jakości pellet. Oprócz doradztwa oferujemy dostawę pelletu prosto pod Twoje drzwi. Wybierz najlepszy pellet drzewny Kielce i ciesz się ciepłem przez całą zimę.

Scroll to top