Pellet Dankros – pellet iglasty na piątkę z plusem

Pellet Dankros – pellet iglasty na piątkę z plusem

Czym wyróżnia się pellet Dankros?

Powstanie najwyższej jakości pelletu opałowego to długotrwały i skrupulatny proces, który wymaga najlepszej klasy surowców oraz odpowiednich warunków produkcji. Dankros to pellet drzewny opałowy wyprodukowany z trocin z drzew iglastych. Pellet z drzew iglastych charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową, co przekłada się bezpośrednio na dłuższy czas spalania. W porównaniu do niektórych innych rodzajów opału, pellety drzewne z trociny iglastej generują zdecydowanie mniejsze ilości popiołu podczas spalania. Czym się cechuje pellet drzewny Dankros? Sprawdź poniżej.

Pellet Dankros, czyli pellet wytwarzany z trocin iglastych

Pellet Dankros to opał wytwarzany z trocin iglastych. Co prawda drewno liściaste charakteryzuje się lepszą wartością opałową niż drewno iglaste, jednak po ich obróbce właściwości te ulegają zmianie. Obróbka trocin w celu wytworzenia pelletu prowadzi do tego, że gęstość drewna liściastego się zmniejsza. Można wywnioskować, że parametry produktu liściastego i iglastego są bardzo podobne. Przy wyborze odpowiedniego pelletu opałowego powinniśmy zwracać uwagę na stabilne parametry produktu oraz na to, czy wybrany pellet drzewny posiada certyfikat en plus. Pellet bez certyfikatu może posiadać dodatkowe wypełniacze, które niekorzystnie wpływają na pracę urządzenia grzewczego.

Który pellet jest lepszy – iglasty czy liściasty?

Na początku należy zaznaczyć, że pellet iglasty bardzo często mają inną kompozycję chemiczną niż pellet z drzew liściastych. Ta subtelna różnica wynika oczywiście z naturalnych parametrów konkretnych gatunków drzew oraz zawartych w nich substancji. To właśnie ze względu na swój naturalny skład, a przede wszystkim zawartość żywicy, pellet drzewny iglasty posiada lepsze parametry energetyczne oraz lepiej się rozpala. Pamiętajmy jednak, aby finalnie o zakupie pelletu opałowego decydował jego dobry skład i brak sztucznych wypełniaczy. Masz wątpliwości jaki pellet drzewny będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Zapraszamy do Ecowarm – razem wybierzemy najlepszy pellet Kielce.

Scroll to top